A w naszej ofercie...

 

Wytwarzamy patriotyki, poloniki oraz uzbrojenie ochronne wyłącznie metodami tradycyjnymi. Specjalizujemy się głównie w polskich ryngrafach patriotycznych. Często stosujemy już zapomniane techniki obróbki metalu. Nasze produkty wykonywane są całkowicie ręcznie z niewielkim tylko zastosowaniem narzędzi mechanicznych (wiertarka). Każdy wyrób sygnowany jest puncą Pracowni LORICA.

Większość naszych produktów to projekty autorskie więc są unikatowe, jedyne i niepowtarzalne, lecz staramy się zawsze utrzymywać je w klimacie epoki historycznej jaką w danym momencie odtwarzamy. Wykonujemy również kopie przedmiotów historycznych.

Nasze wyroby najczęściej powstają na tzw. zamówienie, a czas realizacji projektu wynosi 2 tygodnie do 1 miesiąca (wszystko zależy od skali trudności wykonania zamówienia). Poniżej można znaleźć wyroby, które aktualnie można nabyć - czas oczekiwania na przesyłkę od momentu zakupu to 2-3 dni robocze.

Zachęcamy do kontaktu - tel.: 661-194-097 lub e-mail: lorica.ks@gmail.com

aktualna

n allegro   n olx 

DO NABYCIA MIĘDZY INNYMI:

 

Potężna odznaka, ryngraf 1 Pułk Strzelców Konnych - Garwolin wz. 1921

 

Potężna odznaka, ryngraf 1 Pułk Strzelców Konnych - Garwolin wz. 1921 - wersja pierwsza, rzadka, do szabel broni białej.
Oryginalna odznaka mundurowa, żołnierska ma wielkość 32 x 30 mm, a wystawiony egzemplarz: 22 x 19,5 cm !!! (bez zawieszki)
W 1926 roku wprowadzono drugi rodzaj odznaki 1.P.S.K - wersja częściej spotykana.
To pierwsza wersja odznaki (1921 r.) słynnego, przedwojennego 1 PUŁKU STRZELCÓW KONNYCH. Jednostka nieoficjalnie nosiła imię Cesarza Napoleona i nazwę wyróżniającą "Raszyńskich".1 Pułk Strzelców Konnych powstał z dywizjonu 4 Pułku Szwoleżerów sformowanego w 1919 r. we Francji. Po powrocie do kraju nosił miano dragonów. W czerwcu 1921 otrzymał numer i nazwę. 1 Pułk Strzelców Konnych stacjonował w Garwolinie.
W 1939 r. w składzie Warszawskiej Brygady Pancerno-Motorowej płk. Roweckiego (nie zorganizowanej do końca). 1 Pułk Strzelców Konnych walczył w rejonie środkowej Wisły. Rozbity w bitwie pod Tomaszowem (17-20 IX). Odtworzony w konspiracji w ramach AK w dwóch ośrodkach: w Warszawie odtworzony został dywizjon spieszony (2 szwadrony) oraz dywizjon spieszony (również 2 szwadrony) w Garwolinie. W dywizjonie „warszawskim” od 1942 r. prowadzony był kurs podchorążych. W czasie powstania warszawskiego 1 Pułk Strzelców Konnych walczył jako dywizjon 1806 na Woli i na Starym Mieście. Barwy pułku: proporczyk szmaragdowo-amarantowy. Czapki rogatywki, otok amarantowy. Święto pułkowe - 9 maja (rocznica przybycia do kraju w 1919 r.).
Przedmiot pięknie komponuje się z patriotykami, jeszcze lepiej z bronią białą, jest unikatowy i niepowtarzalny - przede wszystkim w całości ręcznie wykonany, przedmiot artystyczny i autorski, wykonany w jednym egzemplarzu. Bardzo rzadko tego typu przedmioty pojawiają się na rynku.
CENA: 300 zł + ewentualne koszty przesyłki

Ryngraf do szabel 1 Pułk Strzelców Konnych UNIKAT

 

Potężna odznaka, ryngraf 1 Pułk Strzelców Konnych - Garwolin wz. 1921 - wersja pierwsza, rzadka, do szabel broni białej, komplet z odznaką wz 1926. Oryginalna odznaka mundurowa, żołnierska ma wielkość 32 x 30 mm, a wystawiony egzemplarz: 25,5 x 20 cm !!! (bez zawieszki) W 1926 roku wprowadzono drugi rodzaj odznaki 1.P.S.K - wersja częściej spotykana - odznaka znajduje się poniżej znaku z 1921 roku. To pierwsza wersja odznaki (1921 r.) słynnego, przedwojennego 1 PUŁKU STRZELCÓW KONNYCH. Jednostka nieoficjalnie nosiła imię Cesarza Napoleona i nazwę wyróżniającą "Raszyńskich". 1 Pułk Strzelców Konnych powstał z dywizjonu 4 Pułku Szwoleżerów sformowanego w 1919 r. we Francji. Po powrocie do kraju nosił miano dragonów. W czerwcu 1921 otrzymał numer i nazwę. 1 Pułk Strzelców Konnych stacjonował w Garwolinie. W 1939 w składzie Warszawskiej Brygady Pancerno-Motorowej płk. Roweckiego (nie zorganizowanej do końca). 1 Pułk Strzelców Konnych walczył w rejonie środkowej Wisły. Rozbity w bitwie pod Tomaszowem (17-20 IX). Odtworzony w konspiracji w ramach AK w dwóch ośrodkach: w Warszawie odtworzony został dywizjon spieszony (2 szwadrony) oraz dywizjon spieszony (również 2 szwadrony) w Garwolinie. W dywizjonie „warszawskim” od 1942 r. prowadzony był kurs podchorążych. W czasie powstania warszawskiego 1 Pułk Strzelców Konnych walczył jako dywizjon 1806 na Woli i na Starym Mieście. Barwy pułku: proporczyk szmaragdowo-amarantowy. Czapki rogatywki, otok amarantowy. Święto pułkowe - 9 maja (rocznica przybycia do kraju w 1919 r.). 1 Pułk Strzelców Konnych Przedmiot pięknie komponuje się z patriotykami, jeszcze lepiej z bronią białą, jest unikatowy i niepowtarzalny - przede wszystkim w całości ręcznie wykonany, przedmiot artystyczny i autorski, wykonany w jednym egzemplarzu. Bardzo rzadko tego typu przedmioty pojawiają się na rynku.
CENA: 350 zł + ewentualne koszty przesyłki

Kaplerz patriotyczny, wojskowy husarski w stylu XVII/XVIII-wieku.

 

Kaplerz patriotyczny, wojskowy husarski w stylu XVII/XVIII wieku. Kaplerz stalowy, repusowany, awers i rewers damascenowane, całość oksydowana na kolor popielato-stalowy. Widoczna na niej patyna nadaje mu uroku i oryginalnego wyglądu.
Na awersie SZLACHECKI krzyż kawalerski - HUSARSKI zdobiony napisem i dewizą Orderu Orła Białego z czasów Augusta II - PRO FIDE LEGE ET LEGE (ZA WIARĘ KRÓLA I PRAWO).
Na środku mosiężny orzeł - jest to kopia oryginalnego orła z XVIII wieku. Poniżej monogram wiązany  królewski SAR - Stanislaus Augustus Rex - STANISŁAW AUGUST KRÓL
Bordiura jasno-srebrna
WYMIARY: 15 x 9 cm (mierzone bez zawieszki)
Przedmiot pięknie komponuje się z patriotykami, jeszcze lepiej z bronią białą, jest unikatowy i niepowtarzalny - przede wszystkim w całości ręcznie wykonany. Bardzo rzadko tego typu przedmioty pojawiają się na rynku.

CENA: 180 zł + ewentualne koszty przesyłki

Ryngraf herbowy Józefa Piłsudskiego - POLONIK

 

RYNGRAF szlachecki, herbowy Józefa PIŁSUDSKIEGO odmiana KOŚCIESZA według prywatnego EX LIBRIS Marszałka z 1934 roku. Przedmiot jest jedyny, niepowtarzalny i unikatowy
Na bordiurze napis: JÓZEF PIŁSUDSKI MARSZAŁEK POLSKI
Projekt tego herbu przygotował w 1934 roku znany przedwojenny artysta Stanisława Ostoja-Chrostowski (1897-1947) - polski rzeźbiarz, malarz i grafik specjalizujący się w drzeworycie. Był członkiem Polskiej Organizacji Wojskowej, w 1918 roku pracownik przedstawicielstwa polskiego w Moskwie. W grudniu 1918 roku aresztowany przez bolszewików pod zarzutem pracy dla polskiego wywiadu. Uwolniony w ramach wymiany więźniów w 1921 roku. Profesor i rektor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, szef Referatu 999 Oddziału II Informacyjno-Wywiadowczego Komendy Głównej Armii Krajowej.
Poniżej miniatura popiersia Marszałka, srebrzona z przepięknymi przetarciami.
Tarcza herbowa stalowa, repusowana. Całość oksydowana na kolor stalowo-popielaty, dodatkowo DAMASCENOWANA GROSZKOWO. Rewers starzony.
Wymiary: 21,5 x 19 cm

CENA: 270 zł + ewentualne koszty przesyłki

Ryngraf, plakieta TEMPLARIUSZE - do szabel, broni białej

 

Medalion stalowy repusowany wypukle, awers lekko damascenowany, rewers starzony i patynowany, całość oksydowana na kolor popielato-stalowy. Widoczna na niej patyna nadaje mu uroku, oryginalnego wyglądu i autentyczności.
Na bordiurze napis SIGILLUM MILITUM XPISTI - pieczęć Rycerzy (Żołnierzy) Chrystusa, potocznie Templariuszy. TEMPLARIUSZE - (Zakon Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona), średniowieczny zakon rycerski, działający od XII do XIV wieku. Powstał w 1118 roku w Jerozolimie. Początkowo był bractwem chroniącym pielgrzymów przybywających do Ziemi Świętej oraz strzegącym GROBU PAŃSKIEGO.
Pieczęć zakonu: Pieczęć pokazuje dwóch uzbrojonych rycerzy na jednym koniu. Jej znaczenie nie jest całkowicie znane. Może to wskazywać na ślub ubóstwa przy wejściu do zakonu, inni podejrzewają, że jest symbolem ducha braterstwa, według trzeciej teorii, ci dwaj rycerze są jedną osobą, raz jako wojownik i raz jako mnich. W czasie aresztowań pod Filipem IV Pięknym została ona w akcie oskarżenia oceniona jako dowód praktyk homoseksualnych zakonu.
Znakiem identyfikacyjnym zakonu był początkowo tylko biały płaszcz noszony nad białym habitem. Później (z okazji II wyprawy krzyżowej 27 kwietnia 1147 roku) płaszcz ten został oznaczony czerwonym krzyżem na lewym ramieniu przez papieża Eugeniusza III. Krzyż (najpierw równoramienny) został później przekształcony w łapowy. W historii zakonu sporadycznie stosowane były również krzyże laskowe i ćwiekowe (bardzo rzadkie i unikatowe).
WYMIARY: średnica 19,5 cm (mierzone bez zawieszki)
CENA: 250 zł + ewentualne koszty przesyłki

Ryngraf powstańczy

 ..............................................................................................................................................................................................................

 

Ryngraf pamiątkowy, powstańczy 1830, 1863. Na środku tarcza herbowa z herbem Rzeczypospolitej Trojga Narodów. Tarcza otoczona bogato zdobionym panoplium.
CENA: 380,00 + ewentualne koszty wysyłki